Teslimat Süresi
5 Gün
ALLAH
ALLAH
BEĞEN / PAYLAŞ
ALLAH
Flgrf 024
Size Özel Fiyat
450.00 TL
Lütfen Adet Seçiniz
Bu üründen en fazla 1 adet alabilirsiniz.
  • ÜRÜN DETAYLARI
  • GÖNDERİM VE İADE
  • TAKSİT SEÇENEKLERİ

Çivi İle Telin Aşkı

Sevdiklerinize özel günlerinde armağan edebileceğiniz (titiz bir çalışma ile yapılan tamamı el işi) farklı, özel yapım bir tablodur.

Çivi ve tel...  İsimleri soğuk ancak maharetli ellerde şekillenen ve adı sanat olan aşk evliliğinden doğan çocuk; filografi. 

Tasarlanmış bir motifin veya desenin ahşap malzeme üzerinde çivi ile çakılıp arasından çeşitli renklerde iplik veya teller geçirilerek farklı motif veya desenlerin ortaya çıkarılması ile oluşan bir sanattır filografi.

Filografi sanatının özyapısı incelendiğinde, üç temel aşamadan oluştuğu görülür zemin hazırlama, çakma, sarma bu aşamalar filografi eğitiminin temel aşamalarıdır. Son yıllarda Filografi sergileri ve workshoplarda, sanatçılar hem bilgi birikimlerini ve hem de deneyimlerini filografi sanatının kendi klasik duruşuna sahip çıkarak, kişisel girişimlerle sanatın diğer alanları ile birleştirilerek ve farklı yorumlar katarak özgün eserler üretmektedirler.

Filografi klasik öz değerlerinden kopmadan, diğer sanat dalları ile birleştirilerek sanatsal ve kültürel değerlerine özgün yaklaşımlar getirilmektedir. Bu açıdan bakıldığında unutulmaya yüz tutmuş sanat dalları ile birleştirilen filografinin sanatsal gereksinimlere olan katkısı bu noktada dikkate alınmalıdır. Örnek olarak; ebru, hat, naht gibi sanatlarla sentezlenen eserler, klasik Türk sanatları ile birlikte bir arada kullanılarak yaratıcı düşüncenin ve farklı sanatsal anlatım şekillerinin ortaya çıkması sağlanmaktadır.

Filografi sanatında kullanılmaya başlanan özgün deneyimler filografi sanatını estetik bir kişilikte geliştirmiş öznelliği ve nesnelliği ile sanatseverlerde  zihinsel, duyusal, duygusal, ruhsal etkiler bırakmayı başarmış ve otoriteler tarafından çok olumlu eleştiriler almaya başlamıştır.

Özetle filografi sanatı, yaratıcılığın ön planda tutulduğu, her eserin özgün gelişimi ve eğilimleri paralelinde kendi hikâyelerinin oluştuğu, Filografi sanatçısının yaratıcı düşünce güçlerini ortaya çıkaracak, onları kalıplara sokmayacak, özgürce kendilerini ifade edebilecekleri bir sanat dalıdır.

 Filografi Ortadoğu da doğmuş ve Avrupa dan Uzakdoğu ya kadar yayılmış ancak yapımının zor olduğu düşüncesiyle yok olmaya yüz tutmuş bir el sanatıdır.

Çivi ve tel... İkisinin maharetli ellerde şekillendiği bir el sanatı; filografi... 

Çivilerin arasından tellerin geçirilmesi ile objelere estetik görünüm kazandırılması işlemi olarak tanımlanan filografide, belli örgü teknikleri kulanılarak hat yazıları. simetrik desenler, firma ve spor klup amblemler, çiçekler, hayvan figürleri ve çizgi film karakterleri panolar haline getirilebiliyor.

hediyemislami'den alışveriş, satın aldığınız ürünü sorunsuz olarak iade edebileceğinizi bildiğiniz için çok daha eğlenceli.

Satın aldığınız ürün beklentilerinizi karşılamaz ise ürünü kolayca iade edebilirsiniz.
Bu Sitede Net Beyaz Private Shopping Versiyon 4.0 Kullanılmıştır